Jdi na obsah Jdi na menu

Francie 2008

2. 11. 2008

Obrazek

Pracovně vzdělávací pobyt Francie                   (září 2008)          

Střední škola Oselce se účastnila již podruhé pracovně vzdělávacího pobytu v jihozápadní Francii ve vesnici Tusson, za pomoci projektu Leonardo. Na tento třítýdenní pobyt se vydalo 26 žáků druhých a třetích ročníků umělecko-řemeslných maturitních oborů (truhláři a kováři). Spolu s nimi samozřejmě odcestovali jejich vedoucí: truhlářský mistr Václav Jakubčík, kovářský mistr Jiří Wallner a vedoucí celého zájezdu Zdeněk Tauchen. Zde v Tussonu sídlí Club Marpen. To je organizace, která se zabývá udržováním historických objektů a zahrad v této oblasti.

 

Truhláři ve zdejším muzeu odstranili strop, na kterém se podepsal čas a škůdci dřeva a proto zhotovili strop nový. Bylo zde  použito dubové a modřínové dřevo.

Obrazek

 Kováři vytvořili kované zábradlí.

 

 Velký obdiv obě skupiny sklidily na slavnostech ,,Den dědictví.‘‘ Zaznamenali jsme zde velké množství lidí, které naše umění zaujalo i zajímalo.

Obrazek

 Navštívili jsme také nedalekou školu v Ruffecu. Hráli jsme dva fotbalové zápasy. Mohli jsme tedy srovnat život tamějších obyvatel ve školách, v práci i v běžném životě.

 

Exkurze ve Francii byli zajímavé. 

 Vypravili jsme se také do měst: La Rochelle (plavba na pevnost Boyard); Rochefortu (stavba válečné lodě Hermionne z l8. století, výroba lan, muzeum výroby lodí); Paříž (Eifelova věž,….); muzea vylodění v Normandii 6.června 1944;...

Obrazek

Vzpomínky máme i na jiná a menší města, různé kostely, zahrady Vilandry, muzea, atd.

Tento pobyt jsme zakončili velmi úspěšně. Žáci v nejbližší době obdrží Europas, který potvrzuje účast tohoto pobytu. Také nás potěšilo velmi kladné ohodnocení Francouzů.

 

!!! Další fotografie k Francii naleznete v našem fotoalbumu !!!

 

Náhledy fotografií ze složky Francie - renovace stropu (podlahy)