Jdi na obsah Jdi na menu

Intarzie a štafířství České Budějovice

30. 5. 2013

Výstava intarzie a štafířství

     Dne 27.5.2013 byla zahájena putovní výstava zaměřená na historii intarzie a štafířství. V loňském roce tato výstava proběhla v jihočeské Třeboni a pro letošní rok bylo vybráno také jihočeské město, a to České Budějovice. Ukončení výstavy je plánované na 28.6.2013.

Naše škola zde prezentuje výrobky druhých a čtvrtých ročníků maturitního oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva.

Pozvánka: ZDE

Národní památkový úřad České Budějovice: ZDE

intarzie-cb--10-.jpg

 Pozvánka z Českých Budějovic - obsah výstavy

     Detailní seznámení se starými řemeslnými technikami přináší výstava „Štafířství a intarzie“ s podtitulem „kouzlo a taje pozapomenutých řemesel“. Interaktivní výstava určená především dětem zaplňuje nové výstavní prostory Národního památkového ústavu územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích na Senovážném nám. č. 6 od 27. května do 28. června 2013. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti o obou technikách a některé trojrozměrné exponáty si budou moci doslova osahat.

 

Náhledy fotografií ze složky Intarzie a štafířství České Budějovice