Jdi na obsah Jdi na menu

Řemeslo má zlaté dno

5. 6. 2011

Úspěch, kterého si vážíme

V listopadu 2010 bylo vyhlášeno již druhé kolo soutěže „Řemeslo má zlaté dno“, které vyhlásil hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec. Uzávěrka přihlášek byla stanovena na konec dubna 2011. Tato soutěž je rozdělena do tří kategorií:
      1.   první stupeň ZŠ
      2.   druhý stupeň ZŠ
      3.   1. a 2. ročník SŠzverina.jpg
V letošním školním roce se do této soutěže prostřednictvím SŠ Oselce přihlásil žák
2. ročníku oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva Dominik Zvěřina s výrobkem čalouněná židle. Dominik se svým výrobkem obstál a umístil se na výborném prvním místě ve své (třetí) kategorii. Slavnostní vyhodnocení a vyhlášení soutěže proběhlo 30. 5. 2011 na Krajském úřadě Plzeňského kraje. Hejtman Milan Chovanec společně se svým náměstkem pro oblast školství, mládeže a sportu Jiřím Stručkem a poslankyní Miladou Emmerovou ocenili nejlepší díla hodnotnými cenami.
Za svoji poctivou práci získal Dominik hodnotný dárek ve formě notebooku, který mu jistě bude nápomocen při dalším studiu.
Krásné na tom všem je, že jeho spolužáci mu jeho úspěch a hodnotnou cenu přáli, ale nejen to, byli moc rádi a hrdí, že jsme uspěli jako celá skupina
          – A TO SE CENÍ!!!

marek.jpgCo tomuto úspěchu předcházelo?
Nejprve proběhlo školní kolo soutěže, ve kterém žáci soutěžili se svými samostatnými soubornými pracemi (výše uvedenými židlemi). Školní kolo bylo vyhodnoceno a všichni žáci obdrželi propagační předměty (kalkulačky, klíčenka) projektu „Modernizace odborných předmětů s využitím ICT“. Vítězem místního kola byl vyhodnocen Lukáš Marek, který za svou prvotřídně odvedenou práci získal malý bateriový šroubovák od nejmenovaného sponzora.
Po ukončení školního kola jsme nabídli všem zúčastněným žákům možnost se přihlásit do krajského (finálového) kola soutěže. Příležitost využil již zmiňovaný Dominik.


A proč si vlastně tak vážíme této výhry:
- výrobek jsme přihlásili na poslední chvíli, jak se říká za 5 minut 12 (tentokrát to platilo doslova),
- uspěli jsme s výrobkem, který na soubornou práci navrhli samotní žáci
- přihlásili jsme výrobek, který byl v místním kole vyhodnocen až jako třetí, a přesto
  uspěl
- největším oceněním pro nás ale je stmelení kolektivu výukové skupiny

Další informace ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky Čalouněná židle (smrk)