Jdi na obsah Jdi na menu

Výstava Pragoligna

3. 12. 2008
EXKURZE - Pragoligna
           
Ve dnech 27.11. - 29.11. 2008 se uskutečnila v Praze mezinárodní výstava strojů, nástrojů a materiálů pro dřevozpracující průmysl „Pragoligna 2008“. Po společné domluvě jsme ve čtvrtek 27.11.2008 zaplnili do posledního místa autobus, který byl vypraven od naší školy a vyrazili směr Praha – Holešovice.
 Obrazek
 Na pražském Výstavišti to vypadalo jako v mraveništi. Počet návštěvníků se neustále zvyšoval.
 
Každá firma měla určené stanoviště pro propagaci svých výrobků. Bylo zde k vidění mnoho moderních strojů a technologií na opracování dřeva, se kterými nemáme možnost se tak snadno seznámit. Zástupci jednotlivých firem (např. Jeřábek, Felder, Rojek, Proma) byli příjemní, velmi vstřícní a na naše dotazy vždy pohotově a ochotně odpovídali. Jejich odpovědi byly vyčerpávající. Pokud někdo projevil větší zájem, měli ihned připravenou smlouvu.
 
 Všichni jsme měli možnost získat propagační letáky, CD…. Každý si mohl na této výstavě nejen prohlédnout, ale i zakoupit kromě velkých strojů různé menší stroje i nástroje ( např. dláta, vrtáky ……)
 Obrazek

 Na této akci jsme potkali mnoho dalších škol. Cesta do Prahy a zpět uběhla velmi rychle a věřím, že to byl pro všechny příjemně strávený pracovní den.                           

Richard Staněk student SŠ Oselce

Pragoligna

Ve čtvrtek 27. listopadu 2008 se ve Střední škole Oselce uskutečnil výlet do Prahy na výstavu „Pragoliga 2008“. Výstava se nacházela v Průmyslovém paláci a byla určena pro obory :  Uměleckořemeslné zpracování dřeva a Truhlář.
     Obrazek    Cílem výpravy bylo prohlídnout si nové technologie. K vidění zde bylo nejen mnoho druhů dřevoobráběcích strojů, ale také ruční nářadí jako řezbářská dláta a podobně. První část výstavy se nacházela v provizorně postaveném stanu z toho důvodu, že před několika týdny část výstavního prostoru vyhořela. Druhá část výstavy byla umístěna již uvnitř Průmyslového paláce. Obrazek
         Prohlédli jsme si také zajímavé lisování dílců. Nacházeli jsme zde také další stroje, na kterých byla předváděna výroba , například: na CNC obráběcím centrum.  Dále jsme si prohlíželi srovnávací a tloušťkovací frézky, spodní a horní frézky, kotoučové pily, odsávače a mnoho dalších dřevoobráběcích strojů.
         K prohlédnutí zde byly také již hotové výrobky například: různé druhy schodišťových sloupků – viz obrázek. Nacházeli se zde také nové strojové technologie jakými jsou např.: olepovačky hran – viz obrázek.  Každý si mohl prohlédnout případně si i vyfotografovat to, co ho právě zajímalo a k dispozici byly také zdarma propagační materiály, které jednotlivé firmy u svých stánků nabízely.
         Výstava byla zajímavá a rozšířila nám naše vědomosti.
Jakub Chaloupka
Student SŠ Oselce