Jdi na obsah Jdi na menu

Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji

1. 5. 2014

logo-eu.jpg

Dotační program

"Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji"

Cílem projektu (registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/44.0002), je rozvoj přírodovědného a technického vzdělávání na středních a základních školách v Plzeňském kraji. Realizace jmenovaného individuálního projektu spadá do období 1. 9. 2013 až 30. 6. 2015.

V rámci tohoto projektu škola nakoupila dvě CNC frézky, stolní CNC laser, nástroje a příslušenství k CNC strojům včetně materiálu (plast, dřevo a kov). Byly vybudovány dvě odborné učebny na úseku Odborného výcviku, do kterých byly osazeny výše zmíněné CNC stroje. V těchto učebnách se žáci budou seznamovat a učit ovládat CNC stroje včetně přípravy samotné výroby, které předchází modelování nebo rýsování konkrétního výrobku v počítačové aplikaci na frézování a gravírování - ArtCAM 2013. Díky softwaru žáci vygenerují CNC soubor pro řízení frézovacích drah stoje.

Hlavní cílovou skupinou jsou žáci střední školy a žáci spolupracujících základních škol (ZŠ Komenského Horažďovice, ZŠ Chanovice, ZŠ Pačejov, DDŠ Měcholupy, ZŠ Nepomuk, ZŠ Kasejovice, ZŠ Blovice a ZŠ Přeštice).

Aktivity podporující hlavní cílovou skupinu:

  • zapojení nově pořízené techniky do výuky SŠ
  • zapojení nově pořízené techniky do výuky ZŠ (výukové dny)
  • volnočasové aktivity pro žáky SŠ (zájmové kroužky)
  • volnočasové aktivity pro žáky ZŠ (zájmové kroužky)
  • vzájemná spolupráce žáků SŠ a ZŠ (žákovské projekty)
  • spolupráce se zaměstnavateli (odborné přednášky a exkurze)

Všechny tyto aktivity jsou vždy spojeny s prací nebo praktickou ukázkou práce na zakoupeném zařízení.

tech-pod.jpg