Jdi na obsah Jdi na menu

CNC stroje

27. 8. 2014

 logo-eu.jpg

CNC stroje na truhlářské dílně

Na truhlářské dílně jsme vybudovali novou specializovanou učebnu, která je využívána pro výuku odborných předmětů a předmětu Odborný výcvik. Tato učebna je specializována na obsluhu počítačově řízených strojů (CNC). Učebna je osazena CNC frézkou na dřevo, plast a neželezné kovy, která je určená pro gravírování a frézování tvarových dílců. CNC frézka je vybavena různým příslušenstvím, jako je například rotační adaptér určený pro gravírování a frézování válcovitých dílců např. šachové figurky apod. S CNC frézkou jsme zakoupili multilicenci vektorové aplikace (ArtCAM), kterou používáme ve výuce odborných předmětů pro přípravu a generování CNC drah.

Dalším strojem je stolní CNC laser určený předavším pro gravírování nekovových materiálů (dřevo, sklo, kůže apod.) a řezání neželezných materiálů o max. tloušťce 4 mm. (překližka, kůže apod.).

Obsluha těchto strojů je začleněna nejen do výuky odborných předmětů, ale i do mimoškolních aktivit - zájmové kroužky pro naše žáky a pro žáky spolupracujících ZŠ. 

Vše výše popsamé jsme mohli realizovat díky projektu Plzeňského kraje "Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji".

 

cnc-vyrobky.jpg